Permanentní make-up rtů

Akvarelová technika

Této technice se neříká “bezkonturová” nadarmo – barva se postupně rozmazává, díky čemuž rty získávají smyslnost a atraktivní objem bez ztráty jejich přirozenosti. Nevytváří výraznou konturu rtů a působí velmi přirozeně. Abychom zachovali přirozenost vzhledu, používáme jemné barvy a pastelové odstíny. Rty pak vypadají, jako byste si na ně právě nanesly lesk nebo balzám růžovo-broskvové barvy. Akvarelová technika umožňuje:

 • zakrýt příliš bledá místa;
 • zakrýt cyanózu rtů;
 • upravit asymetričnost rtů;
 • upravit spadlé koutky;
 • dodat rtům objem, plnost a smyslnost.

Akvarelová technika se hodí pro dívky s nepříliš výraznými konturami, které chtějí zdůraznit jejich přirozený tvar.

Akvarelová technika

Efekt rtěnky

Efekt rtěnky

Na rozdíl od akvarelové techniky, tetování efektem rtěnky zvýrazňuje konturu rtů – jejich obrys je zcela jasně rozlišen. Jasný pigment je aplikován hustěji a poté je jemně vystínován po celém povrchu rtů. Permanentní make-up „Efekt rtěnky“ doporučujeme dívkám, které chtějí mít vždy dokonale nalíčené rty. Díky výběru kontury rty vypadají stále namalované a pro dokonalost stačí nanést jen trochu lesku nebo balzámu. Efekt rtěnky umožňuje:

 • zvýraznit kontury rtů;
 • zkorigovat jejich tvar;
 • vizuálně zvětšit rty;
 • upravit asymetrii;
 • skrýt menší nedostatky;
 • vylepšit barvu rtů.

Obvykle používáme některou z jasných a bohatě výrazných barev (jako rtěnka). Pokud však budete chtít, můžeme docílit i přirozených odstínů rtů.

Efekt rtěnky

logo-blogo-li

Příprava k permanentnímu make-upu

Pro dokonalý výsledek permanentního make-up je zapotřebí, abyste se připravily. 24 hodin před podstoupením procedury nepijte žádný alkohol a v den podstoupení procedury byste neměly pít kávu. Zmíněné tekutiny ředí krev, což může vést ke zvýšené produkci tkáňového moku a tím se celá procedura velmi komplikuje. Abyste předešly komplikacím s „přijetím“ pigmentu, neměly byste minimálně 2 týdny před a po proceduře make-upu užívat žádná antibiotika.
Po dobu nejméně 2 – 3 týdnů se vyhýbejte slunečnímu svitu – chraňte především ošetřenou oblast pokožky. 2-3 tydny před procedurou a také 2-3 tydny po ní nenavštěvujte solárium, které by způsobilo zdrsnění pokožky a zvýšení citlivosti pigmentu. Během prvních dnů menstruačního cyklu permanentní make-up také nedoporučujeme provádět.
Jako prevence před opary doporučujeme 2 dny před aplikací make-upu užívat přípravky „Zovirax“ nebo „Aciclovir“ (doba užívání je celkem 5 dnů).

Chcete podtrhnout svoji přirozenou krásu? Objednejte se ještě dnes!
Objednat se

Kdy je potřebná korekce

Po zahojení pokožky po nanesení permanentního make-upu se může výsledek někdy lišit od vašich očekávání a objeví se některé nedokonalosti. To může mít několik příčin:

01.

Odmítnutí barvy organismem

Pro organismus je použitá barva cizí. Pokožka se pokouší „očistit“ a vypudit částečky barvy. Taková reakce je zcela přirozená. V takovém případě je nutné vyplnit mezery, kde byla barva tělem odmítnuta.

02.

Nesprávná péče o aplikovaný make-up

V místech, kde byla procedura aplikování, mohou vznikat potíže způsobené předčasným odstraněním stroupků nebo nedostatečným použitím hojivé hydratační masti, což vede k mikrotrhlinkám. Nadměrné použití masti je však také škodlivé – dojde zapařování a to negativně ovlivňuje výsledek.

03.

Individuální vlastnosti pokožky

Například mastná pleť s rozšířenými póry hůře přijímá pigment, protože se částečky barvy „propadnou“ do pórů a barva se ztrácí. V takové situaci bývá korektura nezbytná.

Při první aplikaci permanentního make-upu použijeme takové množství barvy, aby jí bylo – v případě nutnosti korekce – možné bezproblémově přidat. Jaká bude reakce vašeho organizmu na permanentní make-up nelze úplně předpovědět. Po zahojení pokožky se zachovává 40 až 60 % pigmentu. Proto je korekce, která dodá sytost barev, téměř vždy nezbytnou druhou etapou. Na vašem druhém sezení vyhodnotíme výsledek toho prvního a navrhneme adekvátní korekturu barvy přidáním pigmentu.
Korekce provádíme zpravidla 1-2 měsíce po aplikaci. Délka tohoto rozmezí mezi zákroky má svůj důvod – kůže musí být zahojena jak zvenčí, tak zevnitř. Úplné zahojení trvá u dívek přibližně měsíc, u starších žen v důsledku pomalejších metabolických procesů zhruba 1.5 měsíce. Druhé sezení si s námi domluvte až poté, co se vaše pokožka plně zahojila. V opačném případě bychom ji traumatizovali a pravděpodobně by došlo k odmítnutí pigmentu.
Aplikací permanentního make-upu ve dvou fázích (první aplikace a korekce) docílíme nejpřirozenějších barev, tvaru a eliminujeme všechny nedostatky. Právě tento postup je vizitkou naší péče o klienty a je to zároveň návod na to, jak se vyhnout neprofesionálním salonům.

Často kladené otázky

Jak dlouho procedura trvá?

Procedura obvykle trvá 1.5 až 2 hodiny, v závislosti na oblasti nanášení make-upu a zvolené metodě.

avatarDaria

Je aplikace permanentního make-upu bolestivá?

Roli hraje především práh vaší bolestivosti. Před provedením procedury se na danou oblast nanese anestetický krém, díky kterému je bolest redukována na minimum.

avatarDaria

Jak dlouho to vydrží?

Permanentní make-up vydrží zpravidla od jednoho do dvou let. Ale nikdo vám nemůže toto období přesně zaručit. Vše záleží na typu pokožky, věku, imunitě, barvě pigmentu, aplikační technice a dokonce i životním stylu. Aby permanentní make-up vypadal skvěle, musí se pravidelně obnovovat.

avatarDaria

Je k proceduře nutná speciální příprava?

Nevyžaduje se žádná příprava. V případě permanentního make-upu obočí nepotřebujete ani vytrhat obočí. My vám ho sami upravíme, pokud se neshoduje s požadovaným tvarem.

avatarDaria

Je možné podstoupit permanentní make-up během těhotenství nebo kojení?

Proceduru provádíme během těhotenství pouze se souhlasem vašeho lékaře. Během kojení je aplikace permanentního make-upu nevhodná, protože hladina hormonů není stabilní, pigment se hůře uchycuje a možná by byla třeba více než jedna korekce. Permanentní make-up se provádí ideálně 2-3 měsíce po období kojení.

avatarDaria