Jak obarvit obočí doma během pár minut? S našimi tipy to zvládne úplně každý!

Chcete-li mít výrazné oči bez každodenního malování, mohou se vám hodit následující tipy, jak obarvit obočí doma. Spousta žen obočí pouze dokresluje, nebo nijak neupravuje, i když jeho barvení není vůbec složité. Celý proces zabere pár minut, stačí jen vybrat ten správný přípravek. Tímto způsobem můžete také upravit různé nedokonalosti, takže za zkoušku to určitě stojí. Výsledek navíc vydrží až 6 týdnů.

 

Jak obarvit obočí doma rychle a s dlouhodobým efektem

Sníte o výrazném obočí bez toho, abyste musely každé ráno domalovávat jeho tvar stíny a tužkou? Objevily se vám v něm první šediny? Obarvíte ho jednoduše během pár minut. Ze začátku sice nemusí být výsledek stoprocentní, ale časem budete preciznější a můžete začít i více experimentovat.

 

Jak si nabarvit obočí nebo trvale upravit jeho tvar

Existuje mnoho produktů, které můžete použít pro dlouhodobé zvýraznění. Vyberou si dokonce i ty, které preferují přírodní kosmetiku. Většina značek nabízí více odstínů, aby byl výsledek co nejpřirozenější a ladil s vlasy.

Pokud ale nemůžete najít ten správný odstín, lze je v rámci jedné značky mixovat mezi sebou. Na trhu jsou také zesvětlovače, které se hodí při přechodu z tmavé na blond.

Barva navíc dokáže obočí nejen zvýraznit, ale i korigovat jeho nedokonalosti. Můžete ztmavit světlé chloupky v okolí linie, a tak lehce upravit tvar nebo zakrýt mezery tam, kde obočí chybí.

 

Jak si doma nabarvit obočí sama doma?

 1. Očistěte tvář od make-upu nemastným odličovačem.
 2. Vatovou tyčinkou naneste mastný krém nebo vazelínu kolem obočí, abyste se vyhnuly nechtěnému obarvení. Dejte si ale pozor, aby se přípravek nedostal mezi chloupky.
 3. Připravte si malé množství barvy a několik kapek oxidantu. Přesné množství najdete uvedené na obalu. Tekutinu nanášejte kartáčkem ve směru růstu chloupků. Pokud není kartáček v balení, skvěle poslouží třeba aplikátor ze staré řasenky.
 4. Naneste rovnoměrně silnou vrstvu na obě strany najednou. Pokud někde přetáhnete, ihned to napravte vlhkou vatovou tyčinkou.
 5. Vyčkejte 2-10 minut, v závislosti na značce a požadované intenzitě. Poté místo očistěte suchým tamponkem.
 6. Zkontrolujte, zda je výsledek na obou stranách stejný. Pokud jste nějaké místo vynechaly, můžete ho dobarvit samostatně. Postup můžete zopakovat, pokud po první aplikaci nejste spokojené.
 7. Okolní kůži očistěte olejem nebo silikonovým odličovačem.

 

Jak zesvětlit příliš intenzivně nabarvené obočí?

Pokud se vám zdá výsledek příliš tmavý, nezoufejte. Barva většinou působí intenzivněji na mokrých chloupcích. Během několika následujících dní ještě ztratí na intenzitě.

Rozhodnete-li se pro zesvětlení i tak, můžete silikonový odličovač aplikovat i na obočí. Odstranění barvy z kůže zajistí zesvětlení až o jeden odstín.

Další možností je vytvořit pastu z jedlé sody a šamponu. Obě ingredience smíchejte v poměru 1:1 a ihned naneste. Nechte několik minut působit a poté setřete. V případě potřeby naneste pastu znovu a postup opakujte.

 

Co byste ještě měly vědět

 • Instrukce se liší v závislosti na značce i odstínu. Před aplikací si vždy nejdřív pročtěte pokyny na obalu a postupujte podle nich.
 • Obočí barvěte upravené, nejdřív ho tedy pinzetou vytrhejte do správného tvaru.
 • Před samotnou aplikací byste měly vyzkoušet, jestli u vás produkt nevyvolá alergickou reakci. Nejdříve naneste malé množství na kůži a vyčkejte, zda se neobjeví například zarudnutí.
 • Vždy používejte jen produkty na obočí a řasy. Jiné typy mohou podráždit kůži a v některých případech i poškodit zrak.
 • K aplikaci přípravku nepoužívejte silikonový kartáček, pouze klasický aplikátor z řasenky, nebo syntetický štěteček na oční stíny. Pokud doma staré aplikátory nemáte, malé štětečky prodávají v každé drogerii.
 • Chloupky se každou aplikací oslabují, proto jim věnujte dostatečnou péči a pravidelně nanášejte séra nebo oleje.
 • Výrobci slibují výdrž až 6 týdnů, pro stále intenzivní efekt se ale doporučuje proces opakovat každé 2-3 týdny.

Barvení obočí zvládnete během pár minut i doma. Používejte ale pouze přípravky k tomu přímo určené a ve správném odstínu. Ten si můžete samy namíchat, v některých případech je lepší chloupky nejdříve zesvětlit. Barvu vždy nanášejte podle pokynů na obalu a nezapomeňte, že během prvních pár dnů po aplikaci ještě hodně vybledne.

Zkrášlujete své obočí sama, nebo se svěřujete do rukou odborníka? Zvýrazňujete si ho barvením, nebo za pomoci stínu a tužky? A máte nějakou osvědčenou vychytávku či usnadnění?

Comments are closed.