Permanentní obočí – jak dlouho vydrží a čemu byste se měly vyhýbat, aby vydrželo co nejdéle?

Snad nejčastější otázka ohledně permanentního obočí je, jak dlouho vydrží a kdy je potřeba jej znovu obnovit. A také, proč se trvanlivost pigmentu v kůži u každého člověka liší … V tomto našem článku vám rády poskytujeme odpověď!

 

Permanentní obočí – jak dlouho vydrží? Přibližně 2-5 let

Permanentní make-up se od klasického tetování liší tím, že jej nemáte na celý život. V průměru lze říct, že po dvou letech od aplikace se začne barva postupně vytrácet. A v horizontu tří až pěti let od aplikace barva vymizí úplně.

To, jak dlouho barva ve vaší kůži zůstane, závisí na více faktorech. Záleží:

  • Jak často se vám mění pokožka
  • Jak hodně se potíte (a zda často vykonáváte fyzickou aktivitu)
  • Na vašem věku (starším ženám se kůže obnovuje pomaleji)

 

Co to je permanentní make-up obočí a jak dlouho vydrží už víme. Ale jak poznáte, že je na čase jej obnovit?

Při pohledu do zrcadla si budete moct povšimnout mírného flekatění. To vzniká tím, že se pigment z pokožky uvolňuje nerovnoměrně. Jakmile si toho tedy všimnete, měly byste kosmetický salon navštívit pro opětovné tetování obočí.

 

A jak lze trvanlivost permanentního obočí prodloužit?

Pokud jste zvyklé vystavovat se slunci, nezapomínejte používat ochranné prostředky. A to nejlépe ty s vysokým faktorem a minerálního charakteru. Vyhýbejte se soláriím a příliš častému saunování.

Pozor si dejte i na nadměrné používání peelingových prostředků. Jelikož mikro zrníčka uvnitř peelingu mají za úkol obrousit pokožku od starých buněk, permanentní obočí rychleji vymizí.

I když permanentní obočí nevydrží na celý život, ušetří vám spoustu času s líčením. Péče o něj je přitom velmi důležitá. Prodloužíte tím totiž dobu nutnou k opětovné návštěvě salonu.

Už jste někdy aplikaci podstoupila? A jak dlouho vám pigment v kůži zůstal, než byla nutná obnova? Podělte se o svoji zkušenost v komentářích!

Comments are closed.